Marta Jandová a kapela Die Happy


Marta Jandová - Kapela Die Happy

Kapela Die Happy je původem německá hudební skupina z Ulmu, založená v roce 1993. Původními zakladateli byla naše zpěvačka Marta Jandová, ve spolupráci s ulmským rodákem Thorstenem Mewesem. Ačkoliv se hudba skupiny Die Happy jeví jako čistě rocková záležitost, někteří kritici v souvislosti s ní mluví o takzvaném "rock-popu", což by měla být směs rocku a populární hudby. Při bližším zkoumání a poslechu jim musíme dát za pravdu. Skupina ve své hudbě opravdu používá prvky obou těchto žánrů.

Die Happy!

Marta Jandová a skupina Die Happy

11. listopadu roku 2005 si skupina poprvé splnila svůj dlouholetý sen. Vydali album s názvem Four & More Unplugged ve kterém se nacházela velká část jejich takzvaných "unplugged" skladeb, které předtím nebyly nikde pořádně zveřejněny. Kapela každým rokem nabírala na populárnosti o čemž svědčí i zařazení do žebříčku top10 prodejnosti jednoho z největších internetových prodejců hudby. Album, které odstartovalo jejich raketovou popularitu neslo název No Guts No Glory a bylo vydáno 27. října 2006. Skupina Die Happy je neustále aktivní a za celé období jejich činnosti vydali více než 11 alb a dokonce i 2 DVDčka. Marta Jandová, o které zde již byla řeč je ve skupině stále jako řádná členka a svým hlasem neustále oslňuje publikum na koncertech po celém Německu a dokonce i v České republice - například na nedávném rockovém a metalovém festivalu - Masters of Rock v moravských Vizovicích.

Die Happy - Diskografie

O tom, jak moc byla skupina Die Happy produktivní se můžete přesvědčit na následujícím seznamu vydaných alb, DVD a singlů.

Alba

Singly

DVD